مرکز شنوایی سنجی | خرید و تعمیر سمعک در مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک در تهران

آیا سمعک به شنوایی کمک می کند ؟

ممکن است این سوال برای تمامی افراد پیش آید که آیا سمعک به شنوایی کمک می کند ؟ آیا درباره تعداد ناشنوایان و کم شنوایان در جهان چیزی شنیده اید؟ آمارها در چند سال اخیر نشان می دهد که حدودا ۴۶۶ میلیون نفر در دنیا از مشکلات شنوایی رنج می برند. اما متاسفانه تعداد اشخاصی که مشکلات شنوایی دارند، روز به روز بیشتر می شود. یکی از مهم ترین ابزارهایی که مورد استفاده افراد کم شنوا قرار می گیرد سمعک می باشد. اگر می خواهید بدانید سمعک تا چه اندازه در شنوایی افراد کم شنوا تاثیر دارد تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. برای خرید و تعمیر سمعک با مرکز تخصصی شنوایی سنجی و تعمیرات سمعک آوای قاصدک در تهران همراه باشید.

تاثیر سمعک در شنوایی در مرکز شنوایی سنجی

میزان تاثیر سمعک در شنوایی، یکی از حائز اهمیت ترین ابزاری می باشد که به افراد در کم شنوایی کمک می نماید. کم شنوایان با استفاده از سمعک، شنوایی نرمالی به دست خواهند آورد. گوش های انسان ها بسیار اعجاب انگیز می باشند، در زمان تشکیل دستگاه شنوایی جنین، میلیون ها سلول جهت بر طرف کردن نیازهای شنوایی انسان پس از تولد با هم همکاری می کنند. همکاری این سلول ها با یکدیگر موجب درک و آگاهی صحیح از گفتار و شنوایی می شود. یکی از علت هایی که سبب بروز مشکل در کار سلول های شنوایی می شود، افزایش سن و دلایل گوناگون دیگری است. اختلال در عملکرد سلول های شنوایی سبب کم شنوایی یا ناشنوایی می شود. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی یکی از بهترین راه ها جهت بهبود کم شنوایی استفاده از سمعک می باشد.

اجزاء تشکیل دهنده سمعک

به طور کلی سمعک ها از ۴ قسمت اصلی تشکیل می شوند که عبارتند از: میکروفون، تقویت کننده یا آمپلی فایر، بلندگو یا رسیور و باتری. اجزاء اصلی تشکیل دهنده ی سمعک ها از گذشته تا الان این قطعه هایی می باشد که در بالا ذکر کردیم. میکروفون، تقویت کننده، بلندگو و باتری در سمعک های مدرن نیز وجود دارند اما با گذشت زمان تکنولوژی های جدیدی نیز به آن ها اضافه شده است. در ادامه به هریک خواهیم پرداخت.

  • میکروفون: میکروفون ها صداها را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می نمایند.
  • تقویت کننده: تقویت کننده ها پس از دریافت سیگنال ها آنها را ارتقا می بخشند.
  • بلندگو: بلندگوها صداهای تقویت شده را به گوش داخلی انتقال می دهند.
  • باتری: باتری وسیله ای جهت تامین انرژی مورد نیاز سمعک می باشد.

مرکز شنوایی سنجی | خرید و تعمیر سمعک در مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک در تهران

برخی از سمعک های نوین ۴۸ کانال دارند، این سمعک ها قدرت تشخیص اختلاف بین صداها را برای افراد کم شنوا ایجاد می نماید. سمعک ها دارای میلیون ها سلول مویی می باشند که موجب ایجاد شنوایی عادی می شوند. موج صوتی که وارد گوش خارجی می شود از طریق کانال های گوش به سمت پرده گوش هدایت می شوند. سیستم شنوایی گوش صداها را تقویت می کند و سبب درک بهتر گفتار فرد می شود.

سمعک های مدرن

سمعک های مدرن همچون یک کامپیوتر عمل می کنند. دیجیتالی شدن این نرم افزارها این بستر را به وجود می آورند که ادیولوژیست ها بتواند میزان شنوایی را بسیار دقیق محاسبه کند. در سال های گذشته صداها و نویزهایی که به وسیله سمعک تولید می شد بسیار آزار دهنده بود، اما این سروصداها در سمعک های جدید و نوین شنیده نمی شوند. یکی دیگر از فناوری های سمعک های جدید به این صورت می باشد که در سمعک های جدید نیاز نیست شخص به صورت دستی صدای آن را کم و زیاد کند، در این سمعک ها میزان صدا با توجه به مشکلات شنوایی و میزان صدای محیط تنظیم می شود. سرعت تنظیم صدا در سمعک های مدرن میلیون ها بار در ثانیه است. این تنظیمات صدا موجب بهبود کیفیت صدا می شوند.

کلینیک شنوایی سنجی آوای قاصدک در تهران و کرج

برای انجام تست شنوایی سنجی ، خرید و تعمیر سمعک گوش می‌توانید با بهترین مرکز شنوایی سنجی و تعمیرات سمعک در تهران ( مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک ) در تماس باشید. در صفحه رسمی اینستاگرام کلینیک شنوایی سنجی و مرکز تعمیرات سمعک در تهران ( مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک ) همراه ما باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

شروع کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید