سمعک فوناک از دسته سمعک‌های دیجیتال، با تکنولوژی بالا می‌باشد. دراین مطلب به معرفی کمپانی فوناک، سیستم‌های پردازشی فوناک، سیستم پردازش Belong و لوازم جانبی فوناک می‌پردازیم.

کمپانی فوناک

شروع کار این کمپانی در سال ۱۹۴۷  با تاسیس شرکت Elektroakustik fur AG در کشور سوییس، آغاز شد. نام این کمپانی در سال ۱۹۶۵ تغییر کرد. این کمپانی با نام Phonak AG  مشهور بود. این نام در میان متخصصان علم شنوایی، نامی آشنا می‌باشد. فعالیت‌های این کمپانی، به منظور رفع نیاز‌های افراد کم شنوا می‌باشد. همکاری این شرکت با دانشمندان رتبه اول و متخصص، باعث شده است این کمپانی در هر دوره، محصولات منحصر به فرد و پر کاربردی را ارائه دهد. با شروع تولید نسل سوم سمعک‌های دیجیتال در سال ۲۰۰۷، کمپانی فوناک شعار زندگی جاریست را به منظور اهمیت خوب زیستن در زندگی مردم مطرح کرد.

سیستم‌های پردازشی فوناک

در دهه ۶۰ میلادی اولین قدم برای پردازش دیجیتال اصوات برداشته شد. در سال های اخیر استفاده از ترکیبات دیجیتال در طراحی سمعک‌ها بهترین تکنیک است. امروزه تحقیق و مطالعه بر روی نحوه پردازش سیگنال صوتی و سیستم شنوایی انجام می‌شود. با  بالا رفتن سطح علم، به منظور رفع نیازهای افراد کم شنوا، توسعه صنایع میکروالکترونیک، ورود به جهان ارتباطات سمعک‌های دیجیتالی اختراع شدند. این محصولات خود را به راحتی با محیط صوتی منطبق می‌سازند. این سمعک‌ها امکان بهره مندی از دنیای ارتباطات  بلوتوثی و بی سیم را برای افراد کم شنوا فراهم کردند؛ در این شرایط زندگی برای افراد کم شنوا آسوده‌تر خواهد شد.

کمپانی‌های تولید سمعک به منظور فراهم کردن این امکانات، همواره در تکاپو بوده و Platform های گوناگونی را ارائه دادند.

کمپانی فوناک با معرفی تکنولوژی جدید و اختراع چیپ جدید در سال ۲۰۱۰ میلادی، پردازش دو گوشی سیگنال و ارتباط بی سیم بین دو سمعک را فراهم می‌سازد.

این کمپانی با بازسازی سیستم پردازشی و افزودن بر توانایی‌هایش در اواخر سال ۲۰۱۳ میلادی، تغییراتی در فرمول تنظیمی، ساختار کانال ها و برنامه‌ها، محصولات جدیدی به نام Phonak Que   را تولید کرد.

 کمپانی فوناک در سال ۲۰۱۵ میلادی، سیستم پردازشی Venture  را معرفی کرد. با بالا رفتن سرعت پردازش، تغییراتی در الگوی برنامه های اتوماتیک سمعک‌ها به وجود آمد. توانایی‌های بی سیم سمعک‌ها، از جمله ارتباطات دو گوشی و ارتباط با وسایل صوتی و طوری نوسازی شدند که مصرف انرژی را تا حد چشمگیری کاهش دادند .

با گذشت زمان و پیشرفت فناوری، جدیدترین و آخرین سیستم پردازشی فوناک، به نام Belong اختراع شد. این سمعک‌ها قابل شارژ می‌باشند. سمعک‌های Belong  با سرعت و توجه بیش تری بر تغییرات صوتی محیط، منطبق می‌شوند . این محصول، همواره در حال پیشرفت است.

سیستم پردازشی Belong 

کمپانی فوناک به منظور از بین بردن کاستی و محدودیت‌های محصولات خود، سیستم پردازشی جدید Belong  را اختراع کرده است. سیستم پردازشی جدید به سهولت در زندگی کاربران کمک می‌کند؛ این سیستم توانایی‌های خلاقانه ای دارد و همین امر باعث نقش به سزای آن در ساده زیستن افراد کم شنوا شده است. برتری این محصولات برخورداری آن‌ها از باتری یون لیتیومی می‌باشد. این باتری‌ها می‌توانند به تعداد دفعات بالا شارژ شوند. برنامه اتوماتیکی که سمعک دارد، باعث تغییراتی در ساختار برنامه اتوماتیک نسل جدید سمعک شده و کیفیت عملکرد سمعک را افزایش داده است.

تکنولوژی برتر باتری  Rechargeable

  • با یک بار شارژ کردن می‌توان به مدت ۲۴ ساعت شنوایی راحت را تجربه کرد.
  • عمر این باتری بسیار زیاد می‌باشد
  • مدت زمان کوتاهی برای شارژ کامل باتری احتیاج است
  • کارکرد آسانی دارد
  • نیازی به تعویض باتری نمی‌باشد

 لوازم جانبی فوناک

سمعک فوناک، دارای تعدادی لوازم‌ جانبی می‌باشد. وجود این لوازم باعث افزایش فواید استفاده از این سمعک‌ها و هم‌چنین دسترسی آسان به جهان ارتباطات  شده است. در ادامه به معرفی تعدادی از این لوازم جانبی می‌پردازیم.

  • ComPilot
  • iCom
  • TVLink

 برای انجام تست شنوایی سنجی و خرید سمعک می‌توانید با بهترین مرکز شنوایی سنجی در کرج و تهران ( مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک ) در تماس باشید.

در صفحه رسمی اینستاگرام مرکز شنوایی سنجی در کرج و تهران ( مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک ) همراه ما باشید.

اینستاگرام ما
شماره تماس
۰۲۱۸۸۹۸۹۲۰۱-۳
۰۹۱۲۹۳۳۶۹۹۳

 

 

شروع کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید