سمعک هوشمند چیست | خرید و تعمیرات سمعک در مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک در تهران

سمعک هوشمند چیست؟

استفاده از تکنولوژی دیجیتال در سمعک‌ها موجب شده است، سمعک‌ها عملکرد بهتری داشته باشند. آگاهی داشتن از ویژگی‌های سمعک‌های هوشمند کمک می‌کند، تا شما بهتر با دیگران، در رابط با تکنولوژی مورد علاقه‌تان و دنیای اطراف‌تان در ارتباط باشید. در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که سمعک هوشمند چیست . برای خرید و تعمیر سمعک با مرکز تخصصی شنوایی سنجی و تعمیرات سمعک آوای قاصدک در تهران همراه باشید.

سمعک هوشمند چیست

سمعک‌های هوشمند از نظر شکل ظاهری امکان دارد نامرئی، پشت گوشی یا ریک (RIC/RITE) باشند. معنای هوشمند، تکنولوژی سمعک می باشد و ارتباطی با شکل ظاهری سمعک ندارد. برای مثال، سمعک نامرئی هوشمند یعنی سمعکی که از نظر تکنولوژی، هوشمند است و از نظر شکل ظاهری نامرئی می باشد. در دنیای پیشرفته امروزی، ما برای ارتباط با خانواده، دوستان و محل کار خود هر روز به موبایل، تبلت و وسایل بی‌سیم (وایرلس) دیگری وابسته هستیم.

در ادامه پاسخ به سوال سمعک هوشمند چیست می‌توان گفت این وسیله های پرکاربرد از سیگنال‌هایی استفاده می‌کنند که از طریق هوا و بوسیله گیرنده‌ها انتقال می‌یابند و در آخر بدون استفاده از سیم، پیام‌ها به دریافت‌کننده منتقل می شوند. این تکنولوژی موجب تغییر در زندگی روزمره افراد شده است و با استفاده از این تکنولوژی کیفیت سمعک‌ها نیز تغییر کرده است. این تغییرات عبارتند از: کیفیت صدا، مکان‌یابی، راحتی شنیداری، اتصال و… که در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

  • کیفیت صدا

در تکنولوژی هوشمند وایرلس، به جای اینکه هر سمعک عملکرد مستقلی داشته باشد، سمعک گوش راست و چپ مانند یک سیستم واحد و کامل عمل می‌کنند. در این نوع تکنولوژی، هر دو سمعک از صدای ورودی بصورت اشتراکی استفاده می‌کنند و تصمیم‌گیری برای پردازش صدا بر اساس اطلاعات ترکیبی از هر دو سمعک صورت می‌گیرد. برای نمونه، اگر سمعک گوش راست بخواهد، از حالت جهت‌داری میکروفون استفاده کند، هر دو سمعک در یک زمان در این حالت قرار می‌گیرند.

مکان‌یابی سمعک هوشمند

علت خلق دو گوش برای انسان مکان یابی می باشد. شنوایی دو گوشی باعث می‌شود، تا ما به سرعت منبع صدا را پیدا کنیم، به خاطر این‌که مغز تفاوت‌های زمانی، و شدتی که از هر سوی سر دریافت می‌کند را آنالیز ‌کند. هنگامی که هر دو گوش کم شنوا است، مکان‌یابی یکی از دلایلی است که شنوایی‌شناس تجویز دو گوشی سمعک را توصیه می‌کند. مکان یابی سمعک هوشمند چیست ؟

  • راحتی شنیداری

تکنولوژی به کار رفته وایرلس در سمعک‌ها، منجر به ‌راحتی شخص کم شنوا می‌شود. سمعک‌های هوشمند وایرلس را می‌توان طوری تنظیم کرد، که با تغییر برنامه یا ولوم در یک سمعک، این تغییر به‌طور خودکار در گوش دیگر نیز اعمال می شود. از ویژگی های دیگر وایرلس، می توان به انتخاب دکمه تغییر برنامه در یک سمعک و دکمه کنترل ولوم در سمعک گوش دیگر می‌شود. زمانی که ولوم یا برنامه سمعک نیاز است که تغییر کند، شما تنها کافی می باشد این تغییر را روی یک سمعک اعمال کنید، سمعک گوش دیگر به‌صورت خودکار تغییر خواهد کرد.

سمعک هوشمند چیست | خرید و تعمیرات سمعک در مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک در تهران

  • اتصال

سمعک‌های هوشمند بیشتر قادر به اتصال بی‌سیم با وسیله های دیگر هستند. تکنولوژی‌های مختلفی باعث این ارتباط بی‌سیم می‌شوند، متداول‌ترین آن‌ها میدان‌های مغناطیسی، مدولاسیون فرکانس (FM) و بلوتوث می باشد.

کلینیک شنوایی سنجی آوای قاصدک در تهران

برای انجام تست شنوایی سنجی ، خرید و تعمیر سمعک گوش می‌توانید با بهترین مرکز شنوایی سنجی و تعمیرات سمعک در تهران ( مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک ) در تماس باشید. در صفحه رسمی اینستاگرام کلینیک شنوایی سنجی و مرکز تعمیرات سمعک در تهران ( مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک ) همراه ما باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

شروع کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید