سمعک پشت گوشی | خرید و تعمیرات سمعک در مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک در تهران

سمعک پشت گوشی

سمعک های پشت گوشی از بهترین مدل های سمعک ها و رایج ترین نوع آنها است. ۹۰% از سمعک هایی که در آمریکا تجویز می شوند پشت گوشی می باشند. شایان ذکر است که در گذشته سمعک های پشت گوشی بسیار بزرگ بودند و کاملا بر روی گوش قابل مشاهده بودند اما در چند سال اخیر با پیشرفت تکنولوژی سمعک، مدل های پشت گوشی به قدری کوچک شده اند که در بسیاری از کشورها آن ها را سمعک های پشت گوشی نامریی نام گذاری کردند. در این مقاله به سمعک پشت گوشی و مزایای آن می پردازیم. برای خرید و تعمیر سمعک با مرکز تخصصی شنوایی سنجی و تعمیرات سمعک آوای قاصدک در تهران همراه باشید.

سمعک پشت گوشی RIC / RITE

یکی از مدل های سمعک‌های‌پشت‌گوشی BTE سمعک RIC می باشد. که از انواع پشت گوشی معمولی بسیار ریزتر است و در پشت گوش پنهان می شوند. رسیور آن ها از طریق یک سیم بسیار نازک، داخل گوش قرار می گیرد. این سمعک ها ظریف و بسیار کوچک و از نمای بیرونی بصورت تقریبی نامرئی است و دارای کیفیت و وضوح صدای بسیار طبیعی می باشد. رسیور به جای این که در پوسته یا قاب سمعک باشد، در مجرای گوش قرار می گیرد و به جای هوک و تیوب، یک سیم باریک رسیور را به سمعک متصل می کند.

از آنجایی که در این سمعک ها صدا به شکل مستقیم وارد مجرای گوش می شود و هوک، تیوب و قالب حذف می شوند. بنابراین اصواتی که به پرده گوش انتقال پیدا می کنند بهتر و طبیعی تر شنیده می شوند. ضمن اینکه به دلیل فاصله بین میکروفون و رسیور، سمعک احتمال فیدبک کمتری از خود نشان می دهد. ویژگی این سمعک ها این است که چون رسیور در مجرای گوش قرار دارد، اندازه جزء پشت گوشی آن ها کوچکتر می باشد. اما عیب آن ها این است که ممکن است جرم گوش رسیور را خراب کند یا آن را مسدود نماید. این مدل سمعک ها بیشتر برای افراد دچار کاهش شنوایی فرکانس بالا، استفاده می شوند. اما مدل های جدید و نوین امروزی قادر هستند محدوده وسیع تری از کم شنوایی ها را پوشش دهد.

سمعک پشت گوشی | خرید و تعمیرات سمعک در مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک در تهران

مزیت سمعک‌پشت‌گوشی نسبت به سایر مدل ها

توجه کافی را داشته باشید که همیشه سمعک های کوچکتر خوب نیستند. سمعک های پشت گوشی مزایای فراوانی دارند که ممکن است مدل های کوچکتر این مزایا را نداشته باشند که این مزیت به شرح زیر می باشد:

  • اندازه میکروفون سمعک بر میزان حساسیت فرکانسی آن تاثیر می گذارد، هرچه میکروفون بزرگتر باشد، حساسیت فرکانسی آن نیز بیشتر است و هرچه کوچکتر باشد، محدوده فرکانسی باریک تری را مورد پوشش قرار می دهد. بنابراین سمعک‌های‌پشت‌گوشی که میکروفون بزرگتری دارند، حساسیت فرکانسی بیشتری نیز دارند. رسیور بزرگتر سمعک های پشت گوشی، نیز در حساسیت فرکانسی بالای آن ها موثر واقع شده است.
  • محدوده پویایی این سمعک ها بیشتر از سایر مدل ها می باشد، ضمن اینکه می تواند اصوات را بیشتر تقویت نماید.
  • سمعک‌پشت‌گوشی بیرون از گوش قرار می گیرند و بنابراین می تواند اندازه بزرگتری را دارا باشند. در نتیجه باطری آن ها نیز بزرگتر بوده و عمر طولانی تری خواهند داشت.
  • سمعک های پشت گوشی دارای دکمه تغییر ولوم و برنامه هستند و بنابراین تغییر این موارد برای بیمار آسانتر است.
  • در افراد مسن که ممکن است لرزش دست داشته باشند، قرار دادن این سمعک ها یا بیرون آوردن آن ها از گوش و تعویض باطری آن ها بسیار راحت تر صورت می گیرد.

کلینیک شنوایی سنجی آوای قاصدک در تهران

برای انجام تست شنوایی سنجی ، خرید و تعمیر سمعک گوش می‌توانید با بهترین مرکز شنوایی سنجی و تعمیرات سمعک در تهران ( مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک ) در تماس باشید. در صفحه رسمی اینستاگرام کلینیک شنوایی سنجی و مرکز تعمیرات سمعک در تهران ( مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک ) همراه ما باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

شروع کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید