سمعک پشت گوشی و قابلیت آن  | مزایا و معایب سمعک پشت گوشی ، همچنین مراقبت و قیمت آن مرکز تخصصی تست شنوایی سنجی در کرج و تهران

سمعک پشت گوشی

سمعک پشت گوشی و داخل گوشی دو نوع از سمعک‌های اصلی می‌باشند. این دو نوع سمعک تفاوتشان در محل قرارگیری آن‌‌ها در گوش است. سمعک پشت گوشی همانطور که از اسم آن مشخص است پشت گوش و در لاله گوش قرار می‌گیرد و از طریق سیم به قالب گوش متصل می‌شود. این سمعک دارای قطعات الکترونیکی،باتری، کنترل ومیکروفون می‌باشد. در ادامه متن به قابلیت سمعک پشت گوشی ، مزایا و معایب سمعک پشت گوشی ، مراقبت و قیمت سمعک BTE یا پشت گوشی می‌پردازیم. با مرکز تخصصی تست شنوایی سنجی آوای قاصدک در تهران همراه باشید.

قابلیت سمعک پشت گوشی

این مدل سمعک‌ها قابلیت اتصال به تجهیزات شنوابی دیگر را دارند. همچنین به دلیل باداوام بودن آن، اکثر کودکان از این نوع سمعک استفاده می‌کنند. همچنین این سمعک دارای دکمه تغییر ولوم نیز می‌باشد. و به راحتی می‌توان میزان صدای آن را تنظیم کرد. این سمعک برای تمام شنوایی‌ها از ضعیف، معمولی تا قوی به کار می‌رود. این سمعک‌ها دارای باطری می‌باشند و هرچقدر اندازه سمعک بزرگ تر باشد باطری آن نیز بزرگ تر است. بزرگ یا کوچک بودن باطری بستگی به قدرت رسیور استفاده شده دارد. به صورت کلی این نوع سمعک خروجی صدای بالایی دارد و برای  همه نوع کم شنوایی مناسب می‌باشد. و دارای سایز‌های کوچک تا بزرگ است. و عمر طولانی دارند و در مواقع نیاز به تعمیر، به آسانی تعمیر می‌شوند.

مزایا و معایب سمعک پشت گوشی

سمعک نیز مانند هر وسیله دیگر دارای یک سری مرزیت‌ها و معایب می‌باشد که در ادامه به آن می‌پردازیم. برای خرید سمعک، تعمیرات سمعک در تهران و یا مراجعه به مرکز تخصصی شنوایی سنجی در تهران با سمعک آوا همراه باشید.

مزیت سمعک‌های پشت گوشی :

از مزایا و خوبی‌های این سمعک می‌توان به نصب آسان آن در پشت گوش و داخل گوش اشاره کرد. اکثر باطری‌های مورد استفاده در این سمعک مقداری بزرگتر از دیگر سمعک‌ها می‌باشد. و به همین دلیل تعویض باطری آن به راحتی صورت می‌گیرد. یکی دیگر از مزیت‌های این سمعک در مقایسه با دیگر سمعک‌ها این است که سایز‌ آن بزرگتر می‌باشد و احتمال گم شدن آن بسیار پایین است. و بسیاری از آن‌ها قابلیت و دکمه تغییر ولوم دارند که به راحتی می‌توان صدای سمعک را کم و زیاد کرد.

معایب‌سمعک پشت‌ گوشی :

بیشتر نارضایتی‌ها از این سمعک بابت دیده شدن آن است کاربران از این که سمعک‌ آن‌ها دیده می‌شود ناراضی هستند. سمعک‌های پشت‌گوشی و داخل گوش از جهت کیفیت صدا هیچ فرقی با یکدیگر ندارند. اما عموم مردم از سمعک‌های داخل‌گوشی استفاده می‌کنند. امروزه با پیشزفت تکنولوژی مدل‌های ظریف تری از سمعک‎‌های پشت گوشی،وارد بازار شده.

مراقبت و قیمت سمعک BTE  یا همان پشت ‌گوشی

سمعک‌‌ها مانند هر محصول دیگر نیاز به مراقبت دارند که در ادامه نحوه مراقبت و قیمت آن را شرح می‌دهیم.

 مراقبت‌ از سمعک پشت ‌گوشی :

مراقبت از سمعک‌ پشت‌گوشی بسیار آسان است. گاهی برای تمیز کردن سمعک نیاز است که قالب را از سمعک‌ جدا کرد و داخل آن را با آب و صابون شست و خشک کرد. سمعک‌ها نباید در برابر گرد و غبار یا رطوبت قرار گیرند حتی در مدل‌هایی که ضد آب می‌باشند زیرا این کار عمرسمعک را کم می‌کند.

قیمت سمعک‌پشت گوشی :

این مدل سمعک مانند دیگر سمعک‌ها قیمت، طرح و برند‌های مختلفی دارند.درحال حاضر در ایران قیمت سمعک‌ها از ۱ میلیون تومان شروع می‌شود. و بر اساس تکنولوژی و با توجه به کیفیت صدا قیمت‌ سمعک‌ها افزایش پیدا می‌کند.

کلینیک تخصصی شنوایی سنجی آوای قاصدک

برای انجام تست شنوایی سنجی و خرید انواع سمعک و همچنین خرید سمعک پشت‌ گوشی می‌توانید با بهترین مرکز تخصصی شنوایی سنجی در تهران ( مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک ) در تماس باشید.

در صفحه رسمی اینستاگرام مرکز شنوایی سنجی در کرج و تهران ( مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک ) همراه ما باشید.

اینستاگرام ما
شماره تماس
۰۲۱۸۸۷۶۱۲۹۵
۰۹۱۲۹۳۳۶۹۹۳

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

شروع کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید