شنوایی سنجی و ادیوگرام

شنوایی‌سنجی و ادیوگرام

شنوایی سنجی

تست شنوایی سنجی داخل اتاقک اکوستیک انجام می شود. روی گوش های شما هدفون قرار می گیرد تا شما صدا ها را از طریق هدفون بشنوید . شنوایی شناس بوسیله دستگاه ادیومتر شروع به ارسال صداها از طریق هدفون می کند. شما صداهایی با فرکانس های مختلف (پایین،میانی و بالا) را از طریق هدفون داخل اتاقک اکوستیک می شنوید. کلیدی در اختیار شما قرار می گیرد که با شنیدن صدا باید آن را فشار دهید. با هر بار فشردن کلید ، شنوایی شناس نتایج مربوط به میزان شنوایی شما را روی برگه ادیوگرام ثبت می کند. هنگامی که نوع و میزان کم شنوایی شما مشخص شد. شنوایی شناس می تواند تصمیم گیری کند که شما نیاز به چه مقدار تقویت صدا برای کم شنوایی تان دارید. سپس شنوایی شناس انواع مختلفی از سمعک ها را که برای کم شنوایی شما مناسب می باشد به شما نشان می دهد و در آخر کارشناس شنوایی و شما با هم در مورد اینکه کدام سمعک برای شما بهترین انتخاب می باشد تصمیم گیری می کنید.

شنوایی سنجی و ادیوگرام

ادیوگرام

ادیوگرام به صورت نمودار میزان شنوایی را نشان می دهد. در آزمون شنوایی سنجی ، شنوایی ما در فرکانس های مختلف بررسی می شود. نتایج این آزمون روی برگه ادیوگرام ثبت می شوند. محور افقی، فرکانس های مختلف را نشان می دهد. فرکانس های پایین (برای مثال صدای موتور ماشین) در سمت چپ ادیوگرام ثبت می شوند. محور عمودی، سطح بلندی صدا در فرکانس های مختلف را نشان می دهد، از صدا های آهسته ( بالای‌ادیوگرام) تا صداهای بلند ( پایین ادیوگرام ). مقیاس بلندی صدا بر اساس دسی بل dB اندازه گیری می شود.

 

جهت سفارش انواع سمعک با برندهای معروف، به بهترین مرکز شنوایی سنجی در کرج و تهران مراجعه بفرمایید.

شما عزیزان می توانید سوالات خود را در زمینه خرید، نحوه استفاده، تعمیر و … از طریق بخش تیکت ارسال به مجموعه آوا ارسال نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود. همچنین در قسمت سوالات متداول ( پرسش و پاسخ ) به نمونه ای از سوالات شما عزیزان در این زمینه پاسخ داده شده است.

شروع کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید