مرکز شنوایی سنجی | خرید و تعمیر سمعک در مرکز شنوایی سنجی و تعمیرات سمعک آوای قاصدک در تهران

همه چیز درباره مرکز شنوایی سنجی

شنوایی سنجی یا ادیومتری شاخه ای از رشته ادیولوژی است، و تست اندازه گیری حساسیت شنوایی، برای صداهایی با شدت ها و فرکانس های گوناگون می باشد. این تست توسط دستگاه ادیومتر انجام می شود و آستانه شنوایی افراد برای فرکانس های مختلف را مشخص می کند. نتایج تست شنوایی سنجی بر روی نموداری به نام ادیوگرام رسم می شود و با استفاده از ادیوگرام، میزان، نوع کم شنوایی و محل آسیب گوش مشخص می شود. در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را با عملکرد شنوایی شناسی، شنوایی شناس و مرکز شنوایی سنجی آشنا کنیم. برای خرید و تعمیر سمعک با مرکز تخصصی شنوایی سنجی و تعمیرات سمعک آوای قاصدک در تهران همراه باشید.

مرکز شنوایی سنجی (ادیولوژی)

شنوایی شناسی یا اُدیولوژی شاخه ای از علوم پزشکی است که در رابطه با شنوایی، تعادل و اختلالات مربوط به آن مطالعه می کند. شنوایی شناسان در مرکز شنوایی سنجی یا اُدیولوژیست ها، افراد مبتلا به کم شنوایی را درمان می کنند و به طور فعالانه از آسیب های مربوط به شنوایی جلوگیری می کنند. ادیولوژیست ها در کلینیک های شنوایی سنجی با به کارگیری آزمون های متنوع (آزمون های شنوایی رفتاری، OAE و آزمون های الکتروفیزیولوژیک) میزان حساسیت شنوایی را در افراد مشخص می نماید. در صورت وجود کم شنوایی، ادیولوژیست ها فرکانس های درگیر (فرکانس های پایین، میانی و بالا)، درجه کم شنوایی (ملایم یا شدید) و مکان ضایعه (گوش خارجی، میانی، داخلی، عصب شنوایی و سیستم عصبی مرکزی) را مشخص می نمایند.

در صورت تشخیص کم شنوایی و یا اختلال عملکرد دهلیزی، ادیولوژیست مداخلات و توانبخشی های مورد نیاز را فراهم می آورند (تجویز سمعک، کاشت حلزون، مانورهای توانبخشی دهلیزی و ارجاعات مناسب پزشکی). علاوه بر تشخیص اختلالات شنوایی و تعادلی، ادیولوژیست ها در زمینه ی توانبخشی وزوز، بیش شنوایی، ترس از صدا (phonophobia)، اختلالات پردازش شنیداری، کاشت حلزون و تجویز سمعک نیز تبحر و مهارت زیادی دارند. ادیولوژیست ها برای همه سنین از نوزادان گرفته تا افراد کهنسال می توانند خدمات شنوایی را ارائه دهند.

شنوایی شناس (ادیولوژیست)

شنوایی شناس در مرکز شنوایی سنجی ، متخصص مراقبت های بهداشتی می باشد که در زمینه ی تشخیص، درمان و بررسی اختلالات شنوایی و دهلیزی تخصص دارد. مفاد آموزشی ادیولوژی در سطوح آکادمیک شامل تشخیص، مدیریت یا درمان مشکلات شنوایی، تعادلی و وزوز گوش است. شنوایی شناس وظیفه تجویز و تنظیم سمعک و ارزیابی کاندیداتوری برای کاشت حلزون را نیز بر عهده دارند. مشاوره خانواده در نوزادان کم شنوا و آموزش راهبردهای جبرانی ارتباطی در بزرگسالان ناشنوا از دیگر وظایف شنوایی شناس می باشد.

مرکز شنوایی سنجی | خرید و تعمیر سمعک در مرکز شنوایی سنجی و تعمیرات سمعک آوای قاصدک در تهران

کلینیک شنوایی سنجی

شنوایی شناسان قادر هستند در بیمارستان ها، مراکز درمانی و سازمان هایی مانند هلال احمر و بهزیستی و مراکز طب کار استخدام و مشغول به کار شوند. علاوه بر مواردی که در بالا اشاره کردیم شنوایی شناس می تواند بعد از فارغ التحصیلی و کسب سابقه کاری، دفتر ارزیابی شنوایی و تعادل خصوصی خود را نیز راه بیاندازد. در مرکز شنوایی سنجی خصوصی، بطور معمول همه یا برخی از افراد تست های زیر انجام می شود:

  • تست شنوایی ادیومتری تون خالص
  • تست های گفتاری
  • تمپانومتری و آزمون رفلکس اکوستیک

کلینیک شنوایی سنجی آوای قاصدک در تهران و کرج

برای انجام تست شنوایی سنجی ، خرید و تعمیر سمعک گوش می‌توانید با بهترین مرکز شنوایی سنجی و تعمیرات سمعک در تهران ( مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک ) در تماس باشید. در صفحه رسمی اینستاگرام کلینیک شنوایی سنجی و مرکز تعمیرات سمعک در تهران ( مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک ) همراه ما باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

شروع کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید