وزوز گوش | انواع وزوز گوش و علل آن | درمان وزوز گوش | lمرکز تخصصی شنوایی سنجی در تهران و کرج

وزوز گوش  

یکی از اختلالات شنوایی وزوز گوش می‌باشد. که این مشکل شخص را از نظر روحی و روانی و جسمی درگیر می‌کند. این نوع اختلال را سرطان شنوایی نام گذاری کرده‌اند. در ادامه به انواع وزوز گوش علل و درمان این اختلال می‌پردازیم. برای شنوایی سنجی و خرید سمعک با مرکز تخصصی شنوایی سنجی آوای قاصدک  در کرج و تهران همراه باشید.

وزوز گوش

همانطور که در بالا ذکر شد یکی از اختلالات شنوایی که فرد را از نظر روحی و جسمی درگیر می‌کند. وزوزگوش است . ابن بیماری صدایی می‌باشد که به دلیل اختلال راه‌های عصبی و قشر مغز و هنگامی که سلول‌های نورون مغز فعالیت اضافه پیدا می‎‌کنند رخ می‌دهد. ازهر پنج نفر یک نفر دارای این اختلال است. این اختلال می‌تواند نشانه و علائم کم‌شنوایی نیز باشد که بهتر است آن راجدی گرفت و از این اتفاق جلوگیری کرد.

انواع وزوز گوش و علل آن

وز وز گوش دو نوع می‌باشد که در ادامه به آن و علل وزوز گوش می‌‌پردازیم.
 وزوز فردی:  این مورد اینگونه می‌باشد که  فقط خود فرد می‌تواند صدای وزوز را بشنود.
 وزوز عینی:  این اختلال طوری است که اگر فرد دیگر گوش خود را نزدیک گوش مبتلا کند  صدای وزوز را می‌ تواند بشنود.

علل وزوز‌گوش

  • وزوزگوش ازنوع فردی، به دلیل اختلال و مشکلات در گوش خارجی و یا میانی رخ می‌‍‌دهد.
  • وزوز عینی گوش ، به دلیل اختلالات عروقی، وضعیت استخوانی گوش و یا انقباضات عضلانی رخ می‌دهد.
  • فشارخون پایین و یا بالا ، دیابت، تومور، مشکلات تیروئید، آنتی بیوتیک ها، مشکل در سر و گردن آرام‌بخش‌ها و آسپیرین نیز سبب وزوزگوش می‌شوند.
  • افزایش سن نیز یکی از دلایل وزوزگوش می‌باشد به خصوص در افراد بالای ۶۵ سال. در این افراد، دیواره عروق دشوار خواهد شد و در نهایت عروقی که حلزون گوش از آن تغذیه می‌کند. تنگ می‌شود و باعث کم خونی در حلزون می‌شود که خود سبب وزوزگوش است .
  • قرار گرفتن در صداهای بلند برای مدتی طولانی و جرم گوش از دلایل وزوز گوش است.
  • برخی از داروها مانند سالیسیلات‌ها، ایبوپروفن، ایندومتاسین، فلزات سنگین مانند ارسنیک، و دارو‌های ضد افسردگی‌ باعث وزوز می‌شوند.

درمان وزوز گوش

ابتدا باید بیمار، دلایل ایجاد این اختلال را تشخیص دهد، تا این عارضه درمان شود. برای وزوزگوش، درمان‌ها و را‌های متعددی وجو دارد که درمان‌های وزوزگوش عبارتند از:
۱- درمان‌های پزشکی
۲- استفاده از سمعک
۳- تحریک الکتریکی یا مغناطیسی: وزوز، ناشی از اختلال در نحوه عملکرد عصب شنوایی می‌باشد همچنین اگر این عصب در گوش تحریک شود، به حالت اولیه خود برمی‌گردد.
۴- بهترین روش درمان، روش بازآموزی وزوز می‌باشد. در این روش فرد  آموزس می‌بیند که با استفاده از کنترل‌کننده‌های صدا و با شرکت در جلسات آموزشی، صدای وزوز و اضطراب را کنترل کند.
۵- مجموعه‌ای شامل: طب سوزنی گوش، تمرین عضلات کمر، فرم بد گردن، همچنین باعث خشک شدن مفاصل و و ضعف بعضی از عضلات ناحیه سر و صورت می‌شود.

وزوز‌گوش و کاهش شنوایی

بیماری‌ای به نام منییر سبب فشار در گوش داخلی می‌شود و  همین فشار باعث وزوزگوش می‌شود. اگر این بیماری ادامه یابد، باعث کاهش شنوایی خواهد شد و  این کاهش شنوایی وزوز را دو برابر می‌کند.

عفونت گوش و وزوز‌گوش

یکی دیگر از عواملی که باعث وزوزگوش می‌شود عفونت گوش است. اگر عارضه برگشت ‌پذیر باشد، وزوز گوش با درمان عفونت از بین می‌رود. اما اگر برگشت‌ناپذیر باشد و صدمه خیلی جدی باشد، این صدای وزوز از بین نمی‌رود.

برای انجام تست شنوایی سنجی و خرید انواع سمعک  می‌توانید با بهترین مرکز تخصصی شنوایی سنجی در کرج و تهران ( مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک ) در تماس باشید.

در صفحه رسمی اینستاگرام مرکز شنوایی سنجی در کرج و تهران ( مرکز شنوایی سنجی آوای قاصدک ) همراه ما باشید.

اینستاگرام ما
شماره تماس
۰۲۱۸۸۷۶۱۲۹۵
۰۹۱۲۹۳۳۶۹۹۳

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

شروع کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید

سبد خرید